Titulná stránka História Malych sestier Ježišových v ČR a na Slovensku Aktuality Jubilejný rok brata Karola Foucaulda

Jubilejný rok brata Karola Foucaulda

Celá duchovná rodina bl. brata Karola Ježišovho (Charlese de Foucaulda) vstúpola 1. decembra do jubilejného roka osláv 100. výročia jeho smrti 1. decembra 1916 v Tamanras­sete.

Jeho osoba a jeho život inšpirovali založenie mnohých spoločenstiev a skupín, medzi nimi aj Fraternitu malých sestier Ježišových. O otvorení jubilejního roka v našej generálnej fraternite na Tre Fonatane v Ríme malé sestry napísali:

„O 18. hod. sa konala eucharistická slávnosť, ktorá nás zhromaždila okolo nového pomocného biskupa Ríma, Mgr. Angela De Donatis, ktorý slávnosti predsedal. Vo svojej kázni povedal: „Tento večer otvárame tiež svätú bránu. Áno, vstupujeme spoločne do roka mučeníka brata Karola. Je to rok milosti pre všetkých, ktorí v ňom poznávajú svojho verného priateľa, ktorý nás vedie k Ježišovi z Nazareta a k všetkým Nazaretom nášho života…“

Dvadsať päť kňazov celebrovalo spolu s ním. Po skončení omše sa pri východe niekto opýtal, prečo sme spievali v rôznych jazykoch, medzi inými v arabštine. Odpovedali sme, že je to vyjadrenie našej univerzality. Bol taký prekvapený, keď sa dozvedel, že existujú malé sestry Arabky a komunity aj dnes prítomné v Iraku a Sýrii.

Pridané: 15.12.2015

Ďalší aktuality